Babam trafik kazası geçirdi ve boynu kırıldı. kazadan yaklaşık 10 gün sonra ameliyat oldu riskli bir ameliyattı.

Babam trafik kazası geçirdi ve boynu kırıldı. kazadan yaklaşık 10 gün sonra ameliyat oldu riskli bir ameliyattı. ve şu anda çok şükür önemli bir problemi yok. vidalama yapıldı boynuna 6 tane takdılar. fakat ameliyat öncesi tahlilleri normal iken bu arada yaş 60 . ameliyat sonrası crp ve sedimi düşüremiyoruz. crp 4 – 8 arasında değişiyorsedimantasyon 80- 100 arasında ameliyattan yaklaşık 20-25 gün sonra değerlerden dolayı tekrar hastaneye yattı ve serum uygulaması yapıldı 1,5 ay kaldık . daha sonra değerlerin normale binmesi için çıkış yapıldı ve 1 ay sonra tekrar gelinmesini söylendi ama biz bu arada 10 -15 günde bir tahlil yaptırıp değerlere bakıyoruz. benim merak ettiğim : şimdi yeni bir hastalığı çıkmış olabilir diyorlar ama ameliyat öncesi değerler sınırların içinde hiç bir problem yok.enfeksiyon deniliyor bir türlü düşüremedik. en son yapılan tahlilinde ilk defa wbc si yüksek çıktı oda 10,6 diğer tahlillerde düşük .bir de siz yorumlarsanız sevinirim.

Tahlil.com Cevabı : .CRP ve Sedim yüksekliği, enfeksiyon ihtimalini akla getirse de en son çıkan WBC değeri normal.Verdiğiniz bilgilere göre şu an için ciddi bir durumdan söz edemeyiz.