Babam trafik kazası geçirdi.AST değeri kaza sonrası 110 çıktı.Babamda AST yüksekliği neden olmuş olabilir?

Tahlil.com Cevabı : AST bir karaciğer enzimidir.Erişkinlerde, karaciğer travması görüldüğünde AST değerleri ilk gün hızlı bir şekilde yükselir.Bunu takiben 24 saatte AST değerleri normale döner.Muhtemelen babanızda da karaciğer travmasına bağlı yüksek çıkmış olabilir.Ancak bir kaç gün içinde bu değerde düşme beklemeliyiz.