Babamın (59 yaş) idrar tahlili sonucunda 'her sahada 70-80 lökosit, 3-4 ?

Babamın (59 yaş) idrar tahlili sonucunda "her sahada 70-80 lökosit, 3-4 küme lökosit, 1-2 ertirosit, az bakteri görüldü" açıklaması yer alıyor. Bunun dışındaki sonuçlar negatif. Aslında sıklıkla lökosit değerlerinde yükselme oluyor ama şimdiye kadar hep 18-20 civarı olurdu.. Ayrıca kısa süre önce kolon kanseri nedeniyle operasyon geçirdi. Ciddi bir enfeksiyon var mıdır? Cevabınız için şimdiden çok teşekkürler.

Tahlil.com Cevabı : İdrar yollarında enfeksiyon şüphesi var.Lökosit sayısı çok yüksek.İdrar kültürü tahlili yapılması tanıda yardımcı olacaktır.