Babamın guatrı alındı. Levotiron hap kullanıyor. Son Tsh değerleri 100, 0,567 ve 59,79. Böyle fark olması bizi endişelendiriyor. Yardımcı olur musunuz?

Tahlil.com Cevabı : TSH değerlerinde kesinlikle bir problem var düşüncesindeyim.Babanızın bir testinde TSH nın 59 çıktığını söylemişsiniz.Açıkçası TSH değerinin 59 çıkması olağan değil.Testlerin aynı merkezde yapılıp yapılmadığından bahsetmemişsiniz.Benim önerim TSH testlerini tekrarlatmanız ve mümkünse aynı laboratuvarda yaptırmanız.Laboratuvarlar değiştikçe testlerin çalışma yöntemine bağlı olarak referans değerleri de değişebiliyor.