Babamın HDL si düşük çıktı 25 iken 20ye düştü ve kalp krizi geçirmeye başladı ne yapmamız lazım?

mrb dok. bey benim Babamın HDL si düşük çıktı 25 iken 20ye düştü ve kalp krizi geçirmeye başladı ama sürekli istifar ederek kurtuldu. bunun düzelmesi için ne yapmamız lazım. şimdiden tşk ediyor ve iyi çalışmalar diliyorum.

Tahlil.com Cevabı : Sadece HDL, kalp krizi riski yönünden bir kriter değildir.Yüksek kilo,tansiyon,bazı ailesel faktörler,beslenme alışkanlıkları gibi bir çok faktör de etkilidir.HDL değerinin 25 den 20 ye düşmesi de çok anlamlı değil.Bir kardiyoloji uzmanına danışmalısınız.