Babamın plt değerleri 1200 civarı çıkmış bu ne demektir ne kadar tehlikelidir?

Merhaba babamın plt değerleri 1200 civarı çıkmış bu ne demektir ne kadar tehlikelidir.bu değerler hangi hastalığın habercisi, çok mu tehlikelidir.Bu değerlerin düşmesi için ne yapmamız gerekir lütfen be-ana bilgi verin kafayı yicem yoksa

Tahlil.com Cevabı : Gerçekten yüksek bir değer.Biran önce hematoloji bölümüne başvurun.Birçok nedenle trombositoz yani trombosit (plt) yüksekliği olabilir.Aşağıda bu konu hakkında güzel bir yazı var okumanızı öneririmhttp://tahlil.com/trombosit-testi-plt-testi-nedirnormal-degerleri-nelerdir