Babamın tahlil sonuçlarını aldım.glikoz 142 , trigliserit 350 , hdl kolesterol 33.1 , vldl kolesterol 70 ,kolesterol 174 ?

sayın hocam ;  Babamın tahlil sonuçlarını aldım.glikoz 142 , trigliserit 350 , hdl kolesterol 33.1 , vldl kolesterol 70 ,kolesterol 174 , rf 20 , ldl 7.9 , tsh 2,6189 , hemogram değerlerinden çoğu normal üç tanesi yüksek mcv 70.9 , mch 22.8 , lym 4.3 ... doktor ilaç vermiş ..siz ne öneririsiniz... Teşekkür ederim...

Tahlil.com Cevabı : Babanızın glikoz değerleri yüksek.Şeker hastalığı bulgusu.Ayrıca trigliserit değeri de yüksek.Bir endokrinoloji uzmanına danışmalısınız.