Babamın trombosit sayımında plt değeri referans aralıgı 156-373 cıktı.. ama L değeri 14 cıktı .... bu değer düşük mü ?

abamın trombosit sayımında plt değeri referans aralıgı 156-373 cıktı..ama L değeri 14 cıktı .... bu değer düşük mü ? ben size altta tahlideki gibi yazarım. SONUÇ ÜNİTE REFERANS ARALIKLARIPLT L 14 10^3/ L 156-373 Bu şekilde yazıyor..

Tahlil.com Cevabı : Evey PLT değeri çok düşük.Bu da risk teşkil ediyor.Babanızda kanamaya eğilimli bir durum olabilir. En kısa sürede bir hematoloji doktoruna başvurun.İlave testler ve tanıya ve tedaviye yönelik girişimlerde bulunmalı babanıza