Bebeğim 8 günlükken yapılan hormon testlerinde TSH 5,704 T4(FT4) 1,39 daha sonra 1 aylık iken ölçüldüğünde TSH 8,300 T4 1,24

Bebeğim 8 günlükken yapılan hormon testlerinde TSH 5,704 T4(FT4) 1,39 daha sonra 1 aylık iken ölçüldüğünde TSH 8,300 T4 1,24 son olarak 1ay 20 günlükken yapılan kontrolde TSH 8,350 T4 1,2 çıktı.bebeğim için bu değerler normalmi ? değilse normal değerler nedir ilaç tedavisine başlamalımıyım?

Tahlil.com Cevabı : TSH değeri yüksek bebeğiniizn,  hipotiroidi sorunu olabilir.Tiroid bezinizde hastalık olabilir.  İleri tetkik ve tedavi için  çocuk endokrinoloji bölümüne başvurunuz. Bu konuda kararı doktorunuz vermelidir.TSH testleri ve TSH testlerinin yorumlanmasına dair detaylı bilgi sahibi olmak, bu konuda sorulmuş soru ve cevapları okumak için aşağıdaki bağlantıyı tıklayınız.http://tahlil.com/10-soru-ve-cevapta-tiroid-hastaliklaritiroid-testleri-st3-st4-tsh-ve-tiroid-testlerinin-yorumlanmasi