Belsoğuklugu olan her kisi aids hastalıgına yakalanır mı?

Bel soğukluğu hastalığına yakalanlar AİDS hastalığına da yakalanırlar mı?

Tahlil.com Cevabı : Her ikisi de tamamen farklı hastalıklar.Bel soğukluğuna neden olan bakterilerdir.AİDS ise virusler nedeniyle olur.HIV virüsü etkendir.İki hastalık arasında böyle bir ilişki kurulamaz.Her iki hastalığın tek ortak yanı, ikisinin de cinsel yolla bulaşabilmesidir.