Ben 42 yaşındayım.3 yıldır Şeker hastasıyım en son yaptırdığım tahlil sonuçlarım : Açlık kan şekeri = 212 Tokluk kan şekeri=195 HBA1C=9.4?

Ben 42 yaşındayım.3 yıldır Şeker hastasıyım en son yaptırdığım tahlil sonuçlarım : Açlık kan şekeri = 212Tokluk kan şekeri=195HBA1C=9.4Doktorum HBA1C testimin yüksek olduğunu söyledi ve bana kzıdı. 5 gün takip edip not almamı aksi takdirde hastaneye yatma ihtimalim olduğunu söyledi. Bende çok endişelendim lütfen bana acil değerlendirme yaparmısınız

Tahlil.com Cevabı : Evet değerleriniz yüksek. Doktorunuz gerek görürse şekerinizi kontrol altına almak için hastaneye yatırabilir.Bir endokrinoloji uzmanınca kontrol edilmelisiniz