Ben elisa hepatit testi yaptırdım hiv 0,79 negatif çıktı ama hcv 1.12 pozitif hbs 1,12 pozitif çıktı

Ben elisa hepatit testi yaptırdım hiv 0,79 negatif çıktı ama hcv 1.12 pozitif hbs 1,12 pozitif çıktı doktor bunlar yanlancı pozitif olabilir dedi bi daha yarın test yapıyorlar acaba sonuç ne çıkar korkuyorum bi cvp verirseniz sevinirim.

Tahlil.com Cevabı : Bu tür pozitiflikler çalışılan kit ve cihaza bağlı olarak görülebilmektedir. Sonucunuz yine düşük pozitif çıkarsa başka bir laboratuvarda tekrarlatmanızı öneririz.