Ben FMF hastasıyım ve idrarımda protein kaçağı varmış. Protein ve ürobilinojen pozitif çıktı. RDW 17.1 WBC 6.28 eritrosit(RBC) = RBC:1, WBC:1. Yorumlar mısınız?

Ben FMF hastasıyım ve idrarımda protein kaçağı varmış. Protein ve ürobilinojen pozitif çıktı. RDW 17.1 WBC 6.28 eritrosit(RBC) = RBC:1,WBC:1 lökosit(WBC) = WBC:1 yazıyor. Yorumlar mısınız?

Tahlil.com Cevabı : İdrarda protein çıkmaması lazımdır. Böbrekler iyi süzemeyip idrara protein çıkarsa bazı böbrek hastalıkları düşünülür.Doktorunuz ilave tahliller de yapacağı için bir haftalık idrarınızı biriktirip tekrar gelmenizi isteyecektir.