Ben hemşireyim. burnumdan alınan sürüntü örneğinde mrsa saptandı. ve bana enfeksiyon hemşiresi 2X1 bactroban kullanmamı söyledi.

Ben hemşireyim. burnumdan alınan sürüntü örneğinde mrsa saptandı. ve bana enfeksiyon hemşiresi 2X1 bactroban kullanmamı söyledi. kan tahlili vermem grekip gerekmediğini sordum ama gerekmediğini tedavinin 5 gün boyunca bactroban olduğunu ve geçeceğini söyledi. sizce geçer mi?

Tahlil.com Cevabı : Bizce ilaç kullanmanıza da gerek yok bu yönde.Bir doktora danışmanızda ve onun önerisine göre ilaö kullanmanızda yarar var.Zaten sizin için sağlık yönünden bir sorun yok.Burunda üreyen bu mikroorganizma çalıştığınız hastanedeki hastalar için bir tehdit sorunu olabilir.Sizin sağlığınıza zarar vermez, merak etmeyin.