Ben hepatıt b tasıyıcısıyım 2 yıl once ogrendm 6 ay da bır dna testı yapıyorum

Merhabalar ben hepatıt b tasıyıcısıyım 2 yıl once ogrendm 6 ay da bır dna testı yapıyorum ama hbv dna testın sonucu 32 cıktı ılk testımde son testde ıse 14 cıktı ban soyle denıldı dna derecsı 2 kat artms son 6 ayda durumum nasıl

Tahlil.com Cevabı : HBV DNA değerinin 14'den 36'ya çıkması çok önemli değil. İkisi de düşük değerler. Tek başına HBV DNA değeriyle değerlendirmek doğru olmaz. Bunun yanında karaciğer enzimlerinizin düzeyleri de önemlidir. Zaten sizi takip eden doktorunuz tüm bu değerleri göz önünde bulunduruyordur.