Ben sporcuyum ve kaslarımda laktik asit birikmesi çok erken oluşuyor. Ldh değerimin düşük olması laktik asitle mi ilgili?

Ben sporcuyum ve kaslarımda laktik asit birikmesi çok erken oluşuyor. Ldh değerim 230 çıktı. Bunun düşük olmasıyla kaslarımda laktik asit birikiminin alakası var mı?

Tahlil.com Cevabı : Ağrılarınız laktik asit yüksekliğinden elbette. Ama kaslarda laktik asit birikmesi iyi sporcu olmadığınızın göstergesi, yani iyi antreman yapmıyorsunuz ve beslenmiyorsunuz. İyi sporcu olmak için sadece yetenek yetmez, çok çalışın, iyi çalışın, iyi beslenin, kaslarınızda laktik asit biriktirmeyin