Ben t3 t4 yaptırmıştım fakat doktor normal dedi ama yüksek olan değere aslında o düşük dedi kafam çok karıştı?

merhaba Ben t3 t4 yaptırmıştım fakat doktor normal dedi ama yüksek olan değere aslında o düşük dedi kafam çok karıştı bi değerlendiririmisiniz. kilo alamıyorum diye yaptırmıştım; serbest T3 3.58 pg/ml 1.71 - 3.71 serbest T4 1.02 ng/dl 0.70 - 1.48; TSH H * 5.28 mu / ml 0.35 - 4.90 düşük dedi ?

Tahlil.com Cevabı : TSH değeriniz yüksek, hipotiroidi sorununuz olabilir.Tiroid bezinizde hastalık olabilir.  İleri tetkik ve tedavi için endokrinoloji bölümüne başvurunuz