Ben vücudumda ki seğirmeler den dolayı doktora gittim yapılan tahlillerde hepsi normal çıktı fakat kreatin kinaz değeri yüksek çıktı

 İyi günler öncelikle verdiğiniz hizmetten dolayı teşekkür etmek istiyorum. Ben vücudumda ki seğirmeler den dolayı doktora gittim yapılan tahlillerde hepsi normal çıktı fakat kreatin kinaz değeri 659 çıktı referans değeri ise 20-200 arasında olması lazım bu değerin yüksek çıkma nedeni ne olabilir.

Tahlil.com Cevabı : CK ( CPK) diğer adıyla da kreatin kinaz testiniz yüksek çıkmış.Yaşımızı belirtmemişsiniz Ama değerinizin normalin üstünde olduğunu söyleyebiliriz.Kreatin kinaz yüksekliği bir çok nedene bağlı olabilir ve doktorunuz da gerek görürse ilave testler veya muayene yapabilir.Aşağıdaki yazımızda kreatin kinaz yüksekliğinin olası nedenleri konusunda bilgi sahibi olabilirsiniz.Kreatin Kinaz yüksekliği hangi durumlarda görülebilir?