Bende kan vermek istedim ama kilom düşük olduğu için almıyorlar

Bende kan vermek istedim ama kilom düşük olduğu için almıyorlar, bayılırsın diyorlar.Kan fazlalılığının vücuduma zararı var mıdır?periferik yayma mı yaptırmalıyım doktor bey?

Tahlil.com Cevabı : Kan vermenizde bir sakınca olduğunu düşünmüyorum.Zaten Kan Bankaları gerekli tetkiklerden sonra kan vermeye uygun olup olmadığınızı bildiriyorlar.Periferik yayma yaptırmanız zorunlu değil ama içinizi rahatlatmak için faydalı olabilir.