Benim açlık şekerim 91 tokluk 81 hba1c de 6.03 çıktı.ailemde şeker öyküsü var. abim ileri derecede şeker hastası?

 Benim açlık şekerim 91 tokluk 81 hba1c de 6.03 çıktı.ailemde şeker öyküsü var. agbim ileri derecede şeker hastası. benim yaşım 42 son bir yılda göbek bölgeme kilo aldım .hergün yaklaşık 6km yürüyorum ama kilo veremiyorum tatlı yemiyorum ama yinede kilo veremiyorum bana ilaç takviyesi olurmu veya ne yapmam gerekiyor.

Tahlil.com Cevabı : Bence sonuçlarda problem yok.Kilo verebilmeniz için egzersizi bilinçli yapmanız gerekebilir.Sadece yürümek göbek bölgesini eritmez.Sitemiz yazarlarından Spor Hocası Can Coşkun'a egzersizle ilgili soru sorabilirsiniz.Diyetisyenden de destek almanız gerekebilir.