Benim adet gecikmemin üzerinden bu gün 8 gün geçti.

Benim adet gecikmemin üzerinden bu gün 8 gün geçti. Sabah test yaptım yine negatif çıktı. 8 gündür yapıyorum negatif çıkıyor. mayalanma suresi olduğu için test göstermiyebilir mi?yoksa test yapmam icin erkenmi?belim arara agriyor,gouzlerimde agri var bide karin alti kasimda arara agri oluyor

Tahlil.com Cevabı :  Korunmasız bir ilişki sonrası adet gecikmesi 1 haftanın üzerinde olursa kişinin gebelik testi yapmasını öneririz. Testlerin az da olsa yanılma payı vardır. Eğer adetinizde gecikme devam ederse kan da gebelik testi yaptırabilir veya ilgili doktora giderek daha doğru cevaplara ulaşabilirsiniz.