Benim kızım 13 yaşında ve fmf hastası wbc si 4.89 yani düşük çıktı ne olabilir ayrıca ast 27 (yuksek) hct 39.8 (yuksek) NE% si 35.3 ?

Benim kızım 13 yaşında ve fmf hastası wbc si 4.89 yani düşük çıktı ne olabilir ayrıca ast 27 (yuksek) hct 39.8 (yuksek) NE% si 35.3 (dusuk) LY% si 51.5 (yuksek) EO% su 4.13 (yuksek) BA% sı 2.2 (yuksek) NE# si 1.73 (dusuk) MO# su 0.35 (dusuk) lösemimi

Tahlil.com Cevabı :  WBC de kayda değer bir düşüklük yok bunu sorun etmeyin.Gelelim diğer parametrelere, hafif de olsa EO yüksekliği varKan sayımı tahlilinde eosinofil değeri yüksek çıkmış,Bu yükseklik farklı nedenlere bağlı olabilir.Aşağıda konuya dair detaylı bilgi ve benzer soru ve cevapları bulabilirsiniz.Eosinofil yüksekliği nedir?