Benim neutro sonucu 1.2 cikti cokmu dusuk normali ne acaba ogrenebilir miyim?

Tahlil.com Cevabı : Nötrofil testinin normal değeri 2.1 -6.1 arasındadır.Sizin değeriniz düşük çıkmış.Sadece nötrofil değerinin düşük olması klinik olarak çok anlamlı değildir.Şİkayetleriniz olup olmaması,bir hastalığınızın olup olmaması,görmüş olduğunuz tedaviler gibi faktörler de nötrofil sayınız hakkında yorum yapmak için fikir verecektir.Atrıca tam kan sayımı yaptırdığınıza göre diğer parametrelerinde bilinmesi gereklidir.