Benim oğlum 11 yaşında ve obez. Doktorun verdiği diyeti yapmıyor. Değerleri insülin-7.2 ve T3 hormonu 3.1. Bu değerler çocuk için normal midir ne yapmalıyım?

 Benim oğlum 11 yaşında ve obez. Doktorun verdiği diyeti yapmıyor. Değerleri insülin-7.2 ve T3 hormonu 3.1. Bu değerler çocuk için normal midir kilo verdirmek için ne yapmalıyım ?

Tahlil.com Cevabı : Bu konuda çocuğun tüm muayene ve diğer tetkik bulgularını da bilmeden yorum yapılamaz. Ancak benim önerim spor konusunda teşvik etmeniz. Yapapildiği kadar topla oynana sporlar için de motive edin oğlunuzu