Benim plt 60 olmuştu hemotoloji bölümüne sevk edildim...

mrhb hocam benim plt 60 olmuştu hemotoloji bölümüne sevk edildim. oda karaciğerden olabilir. gastrolojiye sevk etti büttün tetkikler yapıldı karaciğerle alakalı değil dedi beni hemotoloji dr sevk etti oda bir sebep söylemedi sadece hiçbir ilaç ve bitkisel ilaç içme dedi birkaç ay tahlil yapıp bakacağız dedi. ama ben ikiaydır hiç ilaç almıyorum. korkuyorum böyle düşük çıkmasının sebebi neler olabilir. bilgilendirirseniz çok sevinirim.

Tahlil.com Cevabı : Evet plt değeriniz oldukça düşük.Bunun nedenine yönelik ilave tahliller de yapılmalı.Aşağıda PLT düşüklüğü ve plt hakkında detaylı bilgi bulabilirsiniz.http://tahlil.com/trombosit-testi-plt-testi-nedirnormal-degerleri-nelerdir