Benim sedimantasyon testim 13 h/mm çıktı bu bir sorun mudur acaba?

Selam doktor bey benim sedimantasyon testim 13 h/mm çıktı bu bir sorun mudur acaba.? tüm tam kan sayımı ve idrar testlerimi yaptırdım. AKŞ:105 çıktı hocam normal midir acaba? Diğerleri belirlenen aralıklar da hepsi bu da belirlenen aralıkta ama 110 yakın olduğu için bir sorun mudur acaba hocam?

Tahlil.com Cevabı : Tek başınna sedim testinin 13 mm çıkmasının hiç bir anlamı yok.Endişelenmeyin.Zaten 10'a kadar normal kabul ediliyor.AKŞ 105 çıkmış,genelde 110 a kadar normal kabul edilir.Kilo probleminiz de varsa biraz dikkatli olmalısınız.En azından bir ay sonra testi tekrarlatabilirsiniz.