Benim tahlil sonucumda kan gazı eksik olarak çıkıyor, acaba bu ne demek?

Doktor bey merhabalar .Benim tahlil soucumdaki kan gazı eksik olarak çıkıyor, acaba bu ne demek ve ne yapmam gerekiyor ve diğer çıkan kırmızı değerlerinde de bir sorun var mı ?rnTeşekkürler

Tahlil.com Cevabı : Anerobik bir metabolik durum görülüyor. Yani oksijen değeriniz düşük. P O2 değeriniz yani parsiyel oksijen basıncınız düşük ve dokulara yeterinse oksijen gidemiyor. Akciğerinizi ve solunum sistemini etki altına alan bir hastalığınız olabilir.
Sonucunuz normal değil.Bu sonuç, yeterince oksijen almadığınızı ve karbondioksidi yeterince atamadığınızı gösterir.