Beta HCG 2.30 çıktı.

Gebelik şüphem var. Adetim 8 gün gecikti. Kan test yaptırdım. Beta HCG ve 2.30 çıktı. Hamilelik var mı?

Tahlil.com Cevabı :

Gebelik testi olan Beta HCG nin pozitif olması yani hamilelik olması için 6 ve üstü değerler olması gerekir. Ancak sizin değeriniz bunun altında. 2.30 çıkmış. Bu değerle hamilelik tanısı koyulamaz.
Beklenen adetin gecikmesi bir süre daha sürerse doktorunuza başvurunuz. Gerek görürse tahlil isteyebilir ve adet söktürücü ilaç verebilir.

Şu an için hamilelikten söz edemeyiz.

Tahlil.com sizler gibi Beta HCG tahlil sonuçlarını merak eden okurlarımız  için Gebematik geliştirdi.
Tahlil.com doktorlarının tasarladığı Gebematiği kullanarak, yapılan gebelik testine göre  hamile olup olmadığınızı hamileyseniz de tahmini haftasını öğrenebilirsiniz.

Gebematiğimizi kullanmak için tıklayınız