Beta HCG değerim yükselmiş.Hamilelik riski taşıyor muyum?

Merhaba,26 yaşındayım ve bekarım.Son adet tarihimin üzerinden 10 gün geçtikten sonra bir kanamam oldu ve 6 gün sürdü.Daha önce böyle bir durumla karşılaşmadığım için doktora gittim sadece betahcg'ye baktılar, ilk değerim(1.gün) 0.270 çıktı adetin son günü(6.günde) tekrar doktora gidip hormon testi yaptırdım burada prolaktin hormon değerim 43.3 göründü. Betahcg değerim ise 1.10 prolaktinin yüksek olması neden olabilir?Betahcg değerinin iki katına çıkmış olması prolaktinin de yüksek olması endişe ettirdi.Bu durumda hamilelik riski taşıyormuyum?

Tahlil.com Cevabı : Sonuç olarak beta HCG değerleriniz negatif, yani hamilelik riski yok.Prolaktin değerinizin takibi için ise bir endokrinoloji uzmanına başvurabilirsiniz.