Beta HCG değerimdeki düşük pozitifliğin mevsimsel olabileceği söylendi.

Merhaba hocam; Adetim 2 gün gecikti ve kantesti yaptırdım. Beta hcg değerim 27.68 çıktı. Siz 10 ve üstü gebedir dmişsiniz yazınızda. Fakat test yaptırdığım tıp merkezi pozitif değer fakat düşük bir değer mevsimsel olabilir dedi. Ben gebemiyim hocam?

Tahlil.com Cevabı : Hangi kişi mevsimsel olabilir dediyse, gidin ona bu yazımızı gösterin. Mevsimsel grip olur da, mevsimsel hamileliği ilk kez sayenizde öğrendik. Önümüzdeki günlerde yapılacak beta hcg testlerinde değerin yükselmesi ve ultrasonda da gebeliğin görülmesiyle hamilleikten söz edebiliriz.ޞu anki değeriniz ise çok erken bir hamileliğin göstergesi olabilir.