Bir ay önce rino-plasti ameliyatı oldum.2 hafta sonrasında da hamile olduğumu öğrendim.

Merhabalar. Bir ay önce rino-plasti ameliyatı oldum.2 hafta sonrasındada hamile olduğumu öğrendim.Yani ameliyat olduğum sırada 20 günlük hamileymişim.Merak ettiğim şu ameliyat öncesinde kan aldılar tahliller yaptılar.Bu yaptıkları tahlillerin içinde gebeliğe bakılıyormu bakılmıyormu? Durumdan hastaneyide bilgilendirdim ama onlardan tatmin edici bi yanıt alamadım vericekleri cevap çok net aslında..

Tahlil.com Cevabı :

Öncelikle geçmiş olsun.Gebeliğiniz için de kutluyoruz.

Gebelik şüphesi yoksa doktorlar durduk yere gebelik testi istemezler.
Bu nedenle ameliyat öncesi gebelik testi bakılmamıştır.
Ancak bu durumdan mutlaka gebeliğinizi takip eden kadın doğum doktorunu da bilgilendiriniz.