Bir hafta öncesinde LDL sonucu 154 tü bugünkü tahlilde 237 ye çıkmış bunu bana yorumlar mısınız

Merhabalar bir att olarak babamın tahlil sonuçlarında baktım fakat riskini öğrenmek istiyorum sorum şu yaklaşıkBir hafta öncesinde LDL sonucu 154 tü bugünkü tahlilde 237 ye çıkmış bunu bana yorumlar mısınız ne yapmak lazım danışmak istedim şimdiden teşekkürler

Tahlil.com Cevabı : LDL kötü kolesterol olarak bilinir.Ve bu değerin düşük olması tercih edilir.Babanızda yüksek çıkması ise tek başına fazla bir anlam ifade etmese de kalp hastalığı yönünden risk altında olduğunu gösterebilir.