Birinci gebeliğim Fransa'da oldu Toxoplasmos nedeniyle ayda 1 kanım kontrol için alınırdı?

Birinci gebeliğim Fransa'da oldu Toxoplasmos nedeniyle ayda 1 kanım kontrol için alınırdı. Su an 2. Gebeliğimin 6. Haftasindayim test sonucları söyle : igm 0.04 negatif / igg 0 negatifBu sonuclara göre hala her ay kontrol olmam gerekiyormuŞimdiden teşekkürler

Tahlil.com Cevabı : Bu konuda kararı gebeliğinizi takip eden doktorunuz risk durumunuzu da göz önüne alarak verecektir. Ancak gebeliğin ilk 3 ayında yapılması genel olarak yeterlidir