Boynumda lenf bezemin uzerinde cok kucuk bi tane 1 cm capinda beze cikti Kanser olma riskim varmidir ?

Boynumda lenf bezemin uzerinde cok kucuk bi tane 1 cm capinda beze cikti yapilan kontrollerde Sedimantasyon 1 saat b 17 cıktı mın 0 max 20 doktorum deger yuksek dedı. Tehlıke boyutu nedır ? Kanser olma riskim varmidir ? cok endiseliyim yardimci olursaniz sevinirim. Tesekkurler...

Tahlil.com Cevabı : Sadece sedimentasyon sonucu ile karar verilemez, öncelikle muayeneedilmesi  ve ultrasonografik olarak incelenmesi gereklidir..