Bu hafta yaptırdığım kan testinde LYFM yüzdem %15-%50 arasında olması gerekirken %52.6 çıktı.

Bu hafta yaptırdığım kan testinde LYFM yüzdem %15-%50 arasında olması gerekirken %52.6 çıktı.Babam için ise Sedimantasyon değerleri şu şekildedir: 1 saat ……… 25mm Referans değeri 4-10, 2 saat ……… 65mm Referans değeri 10-20 Sizce bu değerler bir sorun teşkil ediyor mu?

Tahlil.com Cevabı : Lenfosit değerinizdeki yükseklik önemli bir yüksekliğ değil.Normal olarak kabul ediyorum.Tek başına sedim yüksekliği ise çok anlamlı olmamakla birlikte,türlü enfeksiyonlar,yaşlılık,romatizmal durumlar ve kronik seyirli hastalıklarda yüksek çıkabilmektedir.Diğer tahlillerle birlikte sedim yüksekliği değerlendirilmelidir