Bugün adet oldum ilk günüm. Pedime çok fazla akmıyor 1-2 damla bir şey akıyor.

Bugün adet oldum ilk günüm. Pedime çok fazla akmıyor 1-2 damla bir şey akıyor.Lavaboya gittiğimde ise normal akıyor.Normal kırmızı renkte.Sebebi ne olabilir acaba?

Tahlil.com Cevabı :

Gebelik şüpheniz var ise ve üstüne görme durumu olduğunu düşünüyorsanız şöyle belirteyim üstüne görme normal adet kanamasından çok daha yoğunluğu az(tuvalete çıktığınızda da aynı şekilde) ve daha farklı renkte kısa süren bir kanama olur.Fakat bahsettiğiniz durum çok üstüne görme durumunu düşündürmüyor.Yine de emin olmak istiyorsanız gebelik testi yapmanızda bir sakınca olmaz.

Gebelik şüpheniz yoksa da kadın doğum doktoruna muayene olmanızda fayda vardır.