Bugün kan testi yaptırdım. bir kaç değerlerim fazla çıktı. bir tanesi kafamı çok karıştırdı. TRİGLİSERİD'in değeri 0 - 150?

MERHABALAR.bugün kan testi yaptırdım.bir kaç değerlerim fazla çıktı.bir tanesi kafamı çok karıştırdı.TRİGLİSERİD'in değeri 0 - 150 olması gerekirken, benimki 790 çıktı.her ne kadar yağlı şeyler, kızartmalar, tuzlu şeyler yemesem de son 5 yıldırbu değer bir türlü düşmüyor. şekerli şeyleri de yemiyorum.nedeni ne olabilir.?şimdiden teşekkürler.

Tahlil.com Cevabı : Bu tür trigliserit yükseklikleri genetik de olabiliyor.Bir endokrinoloji uzmanına başvurun