Bugunku hemogram tahlılımde plt degerım 145 cıktı.normal degerlerı 159-388 mıs bu dusuk bır degermı?

merhaba benım bugunku hemogram tahlılımde plt degerım 145 cıktı.normal degerlerı 159-388 mıs bu dusuk bır degermı?

Tahlil.com Cevabı : PLT değeri az da olsa düşük, ancak kritik bir düşüklük de yok.Birkaç hafta sonra tekrar ettirin testi.Yine böyle çıkarsa bir hematoloji uzmanına başvurursunuz.