Bulaş Ne Zaman Belli Olur?

Mehabalar hocam. 28/04/2023 de anti hiv 0.0614/03/2024 de anti hiv 0.0615/05/2024 de anti hiv 0.17Supheli temas 15 mart 2024. Benim merak ettiğim bir yil boyunca 0.06 olan sonuç iki ayda nasil 0.17 oldu. Yani burada bulaştan bahsedebilir miyiz? Bu rakam zamanla yükselir mi? Açıkçası tedirginim. Tahlili tekrar etmem gerekir mi?

Tahlil.com Cevabı :

Merhaba, testlerinizi inceledi. Öncelikle testlerinizin üçü de negatif, 0,06 veya 0,17 olmasının tıbbi olarak farkı yoktur. Bu sonuçlardan dolayı bir bulaştan söz etmek mümkün değildir. Ancak 15 mart 2024 tarihinde şüpheli bir temastan bahsetmişsiniz. Şüpheli ilişkiden 2 ay sonra yaptırdığınız test yine negatif çıkmış. Bu şüpheli ilişkiden dolayı HIV kapma ihtimaliniz az da olsa vardır. Ancak tam olarak yok diyebilmek için şüpheli ilişkiden 3 ve6 ay sonra bir kez daha testi tekrarlamanızı öneririm.

Sağlıklı günler dilerim.