Bütün biyokimya değerlerim normal fakat sadece Alkalen Fozfatazım 265 çıktı. Bir önemi var mı?

Tahlil.com Cevabı :

Alkalaen Fosfataz bir çok nedenle yüksek çıkabilir.Doktorunuz gerek görürse ilave testler de isteyecektir.Aşağıda yüksek çıktığı başlıca durumlar belirtilmiştir.
Safra yollarında darlık, siroz, karaciğer hastalıkları, enfeksiyöz mononükleoz, metastatik kemik tümörleri, metabolik kemik hastalıkları, viral hepatitler, gebelik, konjestif kalp yetmezliği