Büyüme hormonu (GH) yükselmezken IGF 1 neden yükselir.Aralarındaki fark nedir?

Büyüme hormonu (GH) tahlillerde yükselmezken IGF 1 neden yükselir.Aralarındaki fark nedir?

Tahlil.com Cevabı : Büyüme hormonu değişken salgılanan bir hormondur, salınım değişik faktörlerden etkilenir.Ancak IGF 1 etkilenmez ve kalıcı olarak yüksek kalır.Bu nedenle IGF 1 klinik olarak çok daha önemlidir.