C grubu ilaç içtim bebeğim sakat olur mu?

5 aylık hamileyim. Atarax 14 adet içtim ve hiç kusmadım iki gün sonra doktora söyledim İlaç c grubundaymış ve ayrıntılı ultrasonda bir şey çıkmadı bebeğin sakat olma ihtimali varmı ?

Tahlil.com Cevabı : Anlaşılan kendi başınıza ve hiç bir doktora danışmadan bu tür bir ilaç almışsınız. Bu durumda sorumluluk altına da girmiş oluyorsunuz.Ayrıntılı ultrason ilaç kullanımının hemen ardından bu kadar kısa sürede net bir bilgi vermez.Gebeliğinizin seyri ve sağlığı konusunda size en doğru bilgilendirmeyi gebeliğinizi takip eden doktorunuz yapacaktır.