CCP sonucu 150 çıktı. Yorumlar mısınız?

Hocam ıyı gunler kardesımın antı ccp testının sonucu yorumlarmısınız 1.50 cıkmıs referans aralıgı 4.0 bu ne demek oluyor rf negatıf

Tahlil.com Cevabı : Anti-CCP romatoid artritli hastalarda hastalığın erken döneminde oluşur ve hastaların çoğunda kanda bulunur. Sonucunuz referans değerine göre negatiftir..