Çinko sonucum 120.1 çıktı, bu değer yüksek.Çinko yüksekliği önemli mi?

Çinko sonucum 120.1 çıktı, bu değer yüksek.Çinko yükseklik önemli midir?

Tahlil.com Cevabı : Çinko değerinizin yüksek çıkması çeşitli nedenlere bağlı olabilir.2 hafta sonra tekrar ettirmenizde fayda var.Hangi durumlarda yüksek çıktığına dair bilgiler aşağıda.Çinko testi ile bilgiler aşağıda,hangi durumda düşüp,hangi durumlarda yükseldiğini inceleyebilirsiniz.Çinko, yara iyileşmesi, immün fonksiyonlar ve fetal gelişim için gerekli olan bir elementtir. Osteosarkom, koroner kalp hastalıkları, arterioskleroz ve anemilerde serum çinko düzeyi düşükken, acrodermatitis enteropatica, pulmoner tüberküloz, gastrointestinal sistem hastalıkları, talasemi major, AMI, hepatoselüler hastalıklar, akut enfeksiyonlar, lösemi, lenfoma ve gebelide serum çinko düzeyi artar. Çinko eksikliğinde tat alma ve yara iyileşmesi bozulur, deri lezyonları, alopesi, anemi, hepatosplenomegali, abdominal ağrı, diare ve hipoalbuminemi görülebilir