Cinsel ilişkide idrar yolu enfeksiyonu kapılırsa 1-2 gün içinde hemen etkisini gösterir mi yoksa belli bir zaman lazımdır?

 Cinsel ilişkide idrar yolu enfeksiyonu kapılırsa 1-2 gün içinde hemen etkisini gösterir mi yoksa belli bir zaman lazımdır? Bu konuyla ilgili hangi tahlilleri yapmalıyım? Sabun, şampundan bulaşır mı? Teşekkür ederim.

Tahlil.com Cevabı : Evet bütün bunlar etken olabilir.Böyle bir şüphe varsa tam idrar tahlili, idrar kültürü gibi tahlillere ihtiyaç olacaktır.Cinsel ilişki sonrası eğer bu tür bir enfeksiyona yakalanma durumu olursa bir kaç gün içinde belirtiler görülebilir.Bir üroloji doktoruna başvurabilirsiniz.