Cinsel ilişkiden ne kadar süre sonra yada adetin ne kadar gecikmesinden sonra gebelik testi için doğru sonuç alınabilinir?

Ağustos ayı içinde 2 kere uzun süreli regl oldum dr normal hava şartlarını stres dedi.ağustos 28 , eylül 25 , ekim 23 ve bu zamana kadar eşim korundu.13 kasımda korunmasız ilişkiye girdik .Bu tarihlere göre 20 sinde regl olmam gerekiyor.beta hcg yaptırdım negatif çıktı . Beraberlikten ne kadar süre sonra yada ne kadar gecikmeden sonra doğru sonuç alınabilinir.

Tahlil.com Cevabı : Adetinizde en az 5 günlük bir gecikme olmasını bekleyin.Aşağıda bu konuda detaylı bilgi bulabilirsiniz.Gebelik testi ne zaman yapılmalıdır?