Cinsel yolla bulaşan hastalıklar adet gecikmesine sebep olur mu?

Tahlil.com Cevabı : Cinsel yolla bulaşan hastalıkların direkt  olarak böyle bir etkisi bulunmamaktadır.Adet gecikmesinin bir çok nedeni vardır.Aşağıda gebelik dışı nedenlerle adet gecikmesinin görülebildiği durumları inceleyebilirsiniz.Adet gecikmesi nedenleri nedir?