CK değerim 4600 cıkmıstı yüksek olma sebebi nedir

askeri personelm saglk taraması sonucu kan tahlilinde ck değerim 4600 cıkmıstı.hastanede 6 gün yattm 200 lere kadar düştü.taburcu olduktan 1hafta sonra kontrole gittiğimde kanda alt 104 ast 65 cıktı.gataya karaciğer enzimleri yüksektir die gastroentolojye sevkettilr.değerlrn yüksk olma sebebi nedr

Tahlil.com Cevabı : Ck çeşitli nedenlerle yükselebilir, araştırılması gereklidir.. 1. Muskuler distrofi 2. Polimyozit ( bir çeşit kas hastalığı) 3. Yanıklar ve travma sonrası yanıklar,  4.Ağır egzersiz sonrası  5 .Status epileptikus 6. Ameliyat sonrası dönemlerde  7. Yaygın beyin enfarktüsü sonrası 8. Gebeliğin son dönemleri ve doğum süreci  9. Kas içine yapılan enjeksiyonlar sonrası 10. Malign hipertermi  11. Epileptik ataklar sonrası  12. Myokard enfarktüsü sonrası