Clostridium difficile toksin a pozitif çıktı.Geçmeyen ishalim var.Antibiyotik ise kullanmadım.

Tahlil.com Cevabı : Clostridium difficile toksin a pozitifliği genel olarak antibiyotik kullanımından sonra oluşur.Ancak antibiyotik kullanmamışsınız.Bağışıklık sisteminin zayıfladığı durumlarda da clostridium difficile toksin a pozitif çıkabilir.Bir enfeksiyon hastalıkları uzmanına başvurmanızı öneririm.