Cmv ıgm (elisa) referans değerleri :0-14,99 AU/ml yazıyor. Benim sonucum ise 240(reaktive) yorumlar mısınız?

Tahlil.com Cevabı : Verdiğiniz bilgiye göre Sizde CMV IGM pozitifliği de var.Bu durumda sorun var gözüküyor.Ancak test ELİSA yöntemiyle yapılmış,bu testin doğrulanması yerinde olacak.CMV PCR adı verilen çok daha hassas bir test var.Bu testle sonucun teyidi uygun olacak görüşündeyim.